Medailonek táborového vedoucího

Martin Urbaník

Třetí táborový turnus patří hlavnímu táborovému vedoucímu Wincimu. 

Jmenuji se Martin Urbaník, ale na táboře mi většinou neřeknou jinak než Winci (čti Vinči).
Narodil jsem se v roce 1995 a trvalo ještě dalších 13 let, než mě na tábor poprvé přivedli spolužáci z orlovské základky.
Základkou to ale neskončilo. Tábor U Kateřiny mě provázel i během mých vysokoškolských studií politologie a činoherního herectví. Časy studia mi ale v roce 2022 skončily a já se vydal na dráhu televizního redaktora, což je nyní mým každodenním chlebem.
Když mám přeci jen trochu volného času, trávím ho buď v sauně, kde dělám ceremoniály nebo třeba na stadionu, kde hraju lední hokej a nebo kdekoliv jinde, kde se dá sportovat.
Koneckonců to je něco, co mě vždycky pohánělo i na táboře – ta zdravá sportovní soutěživost, celotáborové hry a týmová spolupráce. Je kouzelné uzavřít se na pár dní na táboře v úzké komunitě a prožívat úplně jiný svět.
Jako hlavní vedoucí se snažím dětem zprostředkovat podobně krásné zážitky jaké jsem si v dětství odnášel i já. Sám bych to ale nikdy nezvládl, a proto mám při sobě skvělou partu úžasných lidí, kteří ve skutečnosti zasluhují veškeré zásluhy za to, jak náš turnus funguje. Já funguju spíše jako taková figurka, za kterou si občas přijdou pro radu nebo řešení.
Třetí turnus jsme začali budovat jako svěží vánek do již pevně vystavených turnusů, které mají své renomé. Pojíme v praxi to, co fungovalo za starých časů v našem dětství, a to, co je nezbytné k motivování nové generace. Snažíme se budovat prostředí, do kterého se děti rády vracejí a ze kterého se jim naopak nechce moc odjíždět.
Děkujeme za důvěru rodičů a za přízeň a lásku dětí.

Kontakt

m.urbanik113@gmail.com