Medailonek táborového vedoucího

Marian Borsiczky

Marian je hlavním vedoucím čtvrtého táborového turnusu U Kateřiny.

Jmenuji se Marian a je mi 33 let. Pocházím z Prostějova a nyní žiji v Olomouci, kde také pracuji.
Jako dítě jsem jezdil na různé tábory do Jeseníků a když v roce 2007 přišla nabídka pozice vedení na táboře U Kateřiny ve Štramberku, ani chvíli jsem neváhal. Vyzkoušel jsem si pozici oddílového, sportovního vedoucího i zástupce hlavního vedoucího. Od roku 2012 jezdím na letní tábory jako hlavní vedoucí.
Svůj tým vedoucích sestavuji ze zkušených a pohodových lidí, které práce s dětmi baví. S tím jsou spojena pravidelná školení a doplňkové vzdělávání vedoucích v oblasti zdravovědy, bezpečnosti, prevence šikany, motivace a komunikace.
Táborový program skládám s ohledem na odlišné povahy, dovednosti a schopnosti dětí. Každý tak má možnost najít si něco svého, co ho bude bavit a v čem bude dobrý. Při plánování celotáborové hry si dávám za cíl jak zábavnost, ale také pozitivně ovlivňovat rozvoj dětí. Zkrátka, aby si děti z tábora odnesly něco navíc.
Při dálkovém studiu na vysoké škole jsem se věnoval pedagogice volného času, nakonec jsem ale vystudoval obor Podnikové informační systémy. Protože mě studium baví, své obzory si rozšiřuji dálkovým studiem oboru kybernetická bezpečnost ve Zlíně. Jsem spolumajitelem společnosti zabývající se vzděláváním dospělých a zážitkovým vzděláváním a eventmarketingem, takže práce s lidmi je mou každodenní činností.
Většinu svého volného času trávím sportem – fotbalem, lezením, horolezectvím a skialpinismem. Za sebou mám výstupy na mnoho alpských čtyřtisícovek a jiné lezecké výpravy. Byl jsem reprezentantem ČR ve sportovním lezení na obtížnost. Mnoho let jsem také trávil zimní měsíce učením lyžování a snowboardingu především v Krkonoších.

Kontakt

marian.borsiczky@andra.cz